Categories
Lajme

Ç’do ndodhë me trupin, nëse filloni të pini majdanoz me limon dhe mjaltë

Majdanozi është një bimë aromatike që e përdorim shpesh në gatimet tona, por ka edhe veti mjekësore. Ne mund të përfitojmë nga shumë nga këto veti duke bërë një ekstrakt (çaj) me gjethet e tij. Le të shohim disa nga këto veti:

Parandalon formimin e tumoreve – Myristina është një substancë natyrale që gjendet në gjethet e majdanozit. Është gjetur të jetë efektiv në parandalimin e përhapjes dhe rritjes së tumoreve të stomakut dhe mushkërive.

Në një studim të efektit të vajit të gjetheve të majdanozit në rritjen dhe onkogjenezën tek minjtë, myristicina u zbulua se ishte efektive në reduktimin e përhapjes dhe rritjes së tumoreve të stomakut dhe mushkërive.

Trajton dëmtimet nervore – Dëmtimi nervor mund të shkaktohet nga neurotoksiciteti. Për ata që nuk e dinë, neurotoksiciteti i referohet dëmtimit të sistemit nervor në tru ose në pajisjet periferike, të shkaktuara nga substanca toksike si pesticidet dhe metalet e rënda.

Këto toksina ndërhyjnë dhe ndikojnë në aktivitetin e sistemit nervor në një mënyrë që mund të degjenerojë ose dëmtojë nervat. Nga ana tjetër, nervat janë indi që është i nevojshëm për transmetimin dhe përpunimin e informacionit dhe stimujve në tru, si dhe në zona të tjera periferike të sistemit nervor.

Bazuar në sa më sipër, sipas gjetjeve të një studimi, pija e majdanozit u zbulua si një faktor efektiv në përmirësimin dhe trajtimin e simptomave të shkaktuara nga neurotoksiciteti. Në këtë studim, studiuesit zbuluan se minjtë e helmuar me kadmium (një nga metalet e rënda) treguan përmirësim të ndjeshëm kur iu dha lëng majdanozi.

Redukton inflamacionin – Inflamacioni është shkaktari kryesor i sëmundjeve kronike si artriti, përdhes dhe osteoartriti. Për fat të mirë majdanozi mund të ndihmojë shumë në trajtimin e tyre.

Për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminës C, majdanozi mund të ndihmojë në uljen e niveleve të proteinës CRP (Proteina C-Reaktive) në trup, e cila është një tregues i njohur i pranisë së inflamacionit.

Categories
Lajme

Pse aroma natyrale e trupit tonë ndryshon me kalimin e viteve?

Një eksperiment tregon se ne jemi në gjendje të identifikojmë moshën e njerëzve vetëm nga aroma e tyre. Ka një sërë arsyesh që bëjnë që, me kalimin e viteve, aroma natyrale e trupit tonë të ndryshojë. Të jetosh me disa sëmundje: Ndërsa plakemi, ka më shumë të ngjarë të kemi probleme shëndetësore. Disa sëmundje, si për shembull, diabeti apo sëmundjet e mëlçisë, mund të ndikojnë në ndryshimin e aromës së trupit tonë.

Lëkura plaket: Lëkura jonë bën më shumë acide yndyrore sa më shumë që kalojnë vitet dhe efekti ndonjëherë njihet dhe si “aroma e të moshuarve”. Kur këto acide yndyrore takojnë ajrin, ato rrisin një kimikat të njohur për erën e tij tipike. Pra, “aroma e të moshuarve” ekziston sepse era e lëkurës sonë ndryshon vërtetë.

Ndryshimi i dietës ushqimore: Ushqimet si peshku, erëzat apo mishi i kuq, mund të ndikojnë në aromën e trurit tonë. Thënë thjesht: pasi ushqimi ynë tretet në trupat tanë, ne lëshojmë kimikatet përmes djersës, era e së cilës, ndonjëherë mund të jetë shumë e fortë.

Sasia e ujit që marrim në një ditë: Sa më shumë të dehidratohemi, aq më pak e këndshme do të jetë aroma jonë natyrale. Një gojë e thatë është vendi i përsosur për rritjen e baktereve, pasi nuk lahet nga pështyma ose uji. Ndryshime të tjera hormonale si puberteti dhe stresi i lartë gjithashtu mund të ndryshojnë aromën tonë të trupit, përgjatë gjithë jetës.

Marrja e ilaçeve të caktuara: Disa suplemente dhe ilaçe, si për shembull, ato kundër depresionit, mund të ndryshojnë aromën e trupit. Kjo për shkak se disa prej tyre, na bëjnë të djersitemi më shumë. Djersa përzihet me bakteret tona të lëkurës, duke krijuar një aromë më të fortë. Higjiena e përgjithshme e dhëmbëve: Pështyma është mbrojtja jonë natyrore kundër erës së keqe të gojës, dhe sa më shumë plakemi, aq më pak pështymë prodhon goja.

Mbajtja e protezave, për shembull, rrit shanset tona për të futur baktere të këqija në gojë, edhe nëse ato pastrohen rregullisht. Sëmundja e mishit të dhëmbëve: Është më e zakonshme tek të moshuarit. Kjo iu jep atyre një erë të keqe të gojës, e cila ndikon më pas në aromën e përgjithshme të trupit.

Categories
Lajme

Si të zbulosh nëse ke toksina në trup apo jo

Toksinat na rrethojnë dhe na kërcënojnë rregullisht çdo ditë. Ato gjenden në ajër, ujin që pijmë dhe ushqimet që hamë dhe na rrezikojnë shëndetin në mënyrë të frikshme. Toksinat akumulohen në organizëm por kur arrijnë një nivel tepër të lartë, organizmi sëmuret. Në këtë artikull do të mësoni për një sërë simptomash që tregojnë që niveli i toksinave në trupin tuaj është tepër i lartë.

Konstipacioni – Substancat ngjyruese, aromatike dhe ruajtëse të ushqimeve që konsumojnë përfundojnë në stomak duke dëmtuar tretjem. Akumulimi i toksinave në organizëm shkakton menjëherë konstipacion.

Mjegullimi i trurit – Nëse ndiheni konfuzë dhe të pazotë për t’u përqendruar në punë, fajësoni toksinat. Ato e përthajnë organizmin nga vitaminat dhe mineralet e nevojshme dhe shkaktojnë probleme me vëmendjen apo mjegullim të trurit.

Aroma e keqe – Toksinat ndikojnë edhe tek aroma e trupit apo gojës. Kur treten, ato prodhojnë gazra dhe aroma që avullojnë nëpërmjet poreve të lëkurës dhe shkaktojnë erën e keqe.

Dhimbje muskulare – Dhimbjet e pajustifikuara muskulare i atribuohen toksinave. Këto dhimbje janë tregues të drejtpërdrejtë të një inflamacioni në organizëm.

Njolla në Lëkurë – Shampot, sapunët, kremërat që përdorim përmbajnë shumë substanca të dëmshme për organizmin dhe lëkurën. Ekspozimi i lartë ndaj këtyre substancave toksike shkakton akne, njolla në lëkurë dhe ekzemë.

Gjumi – Akumulimi i toksinave në trup është drobitës dhe prish gjumin. Sa më i lartë niveli i toksinave në trup, aq më të vështirë do ta keni për të fjetur. Pagjumësia më pas shkakton një sërë problemesh shëndetësore.

Shtimi në peshë – Njerëzit në organizmin e të cilëve janë akumuluar sasi të mëdha toksinash, shtojnë më shumë në peshë. Kjo ndodh sepse toksinat ndikojnë në punën e hormoneve, përfshirë këtu ato që janë përgjegjëse për djegien e kilogramëve të tepërt.

Rënia e flokëve – Rënia e flokëve është ndikim i drejtpërdrejtë i toksinave që gjenden tek tymi i duhanit dhe jo vetëm. Këto toksina janë të tmerrshme për flokun.

Si të detoksikoheni sa më parë – Detoksikimi është një proces i rëndësishëm por jo i vështirë. Sipas tyre, njeriu duhet të pijë sa më shumë ujë, çaj të lulerradhiqes, majdanozit apo gjembgomarit. Ata këshillojnë konsumin e probiotikëve dhe praktikimin e jogës, një aktivitet fizik që përmirëson qarkullimin e gjakut dhe largon toksinat.

Categories
Lajme

Problemet me rruazat e shtyllës kurrizore, si t’i kuptoni simptomat

Ka shumë raste kur njerëzit zgjohen me dhimbje të mesit dhe anashkalojnë disa simptoma të lehta që tregojnë daljen nga vendi të diskut ndërruazor. Një gjë e tillë, shoqërohet me dobësi të gjymtyrëve, dhimbje të këmbës dhe mpirje të duarve. Disku ndërrruazor mund të dalë nga vendi për një sërë arsyesh. Me kalimin e moshës, substanca xhelatinoze që gjendet mes disqeve të vertebrës nis të rrjedhë dhe lehtëson daljen nga vendi të tyre.

Cilat janë simptomat e daljes nga vendi të diskut ndërrruazor – Dhimbja që shkakton rrëshqitja e diskut në fjalë mund të manifestohet edhe në zona të tjera të trupit veç shpinës. Simptomat mund të shtrihen tek pjesa e gjymtyrëve siç janë krahët, duart dhe këmbët.

Ftohja e njërës anë të trupit – Rrëshqitja e diskut ndërrruazor shkakton një acarim të nervave. Kur kjo ndodh, njeriu përjeton ndjesinë e mpirjes, djegies dhe ftohtësisë në një anë të trupit.

Mpirja e duarve – Dalja nga vendi e diskut ndërrruazor prek edhe nervat në shtyllën kurrizore. Një gjë e tillë ndikon në shumë prej mënyrave se si transmetohen mesazhet në organizëm. Mpirja e duarve zakonisht tregon se pjesa e qafës është burimii problemit.

Dhimbje të këmbëve – Nëse disku i dalë vendit ndodhet në zonën e poshtme të shtyllës kurrizore ju mund të përballeni me problemin e nervit shiatik. Dhimbja përhapet në të gjithë kofshën dhe shkakton dhimbje të gishtave dhe këmbës.

Dhimbje gjatë të qeshurës – Kolla, e qeshura dhe tështima shkaktojnë një presion të madh në pjesën e shpinës. Nëse ju keni dhimbje sa herë që kolliteni, qeshni apo tështini, atëherë bëni një vizitë tek mjeku.

Dhimbja përkeqësohet kur trupi pushon – Dhimbja që përkeqësohet kur ju qëndroni të ulur apo përkuleni para është një nga simptomat më të forta të daljes nga vendi të diskut ndërrruazor.

Kur duhet të shkoni te mjeku – Në shumicën e rasteve nuk kemi të bëjmë me një urgjencë. Megjithatë, ka raste kur rrëshqitja e diskut shkakton kompresim të disa nervave duke ndikuar kështu tek lëvizshmëria. Nëse vëreni që nuk jeni në gjendje të funksiononi njësoj si më parë, shkoni menjëherë tek mjeku.

Categories
Lajme

5 ushqimet që e bëjnë trupin të mbajë aromë të mirë

Djersitja e tepruar shpesh na bën të ndihemi në siklet para të tjerëve. Disa ushqime të tilla si domatja, lakra apo kafeja rrisin shanset për të djersitur dhe e bëjnë erën më të fortë. Megjithatë ka edhe nga ato ushqimet që mund ta minimizojnë këtë problem tek ju. Ja ushqimet me efekt të tillë:

Vaji i kokosit – Eshtë një nga produktet më efektive që mund t’i japë trupit tuaj një aromë të këndshme. Vetitë e saj antimikrobike kufizojnë rritjen e baktereve, ndërsa acidi laurik në përbërjen e tij shkatërron erën e athët. Rekomandohet që të aplikoni vajin në zonën e sqetullës 1-2 herë në ditë pasi keni bërë një dush.

Limoni – Ju ndihmon për të larguar frymëmarrjen e keqe. Mjafton të konsumoni një gotë me lëng limoni në mëngjes dhe bakteret e dëmshme do të minimizohen.

Majdanozi – Eshtë një ilaç popullor për trajtimin e erërave të pakëndshme të trupit. Është përmbajtja e lartë e klorofilit dhe aroma e saj e freskët që i japin një efekt deodoranti. Kjo barishte pastron trupin dhe lufton bakteret që e bëjnë trupin të mbajë erë të keqe.

Sherebela – Gjethet dhe lulet e kësaj bime ndihmojnë për të luftuar djersën. Ajo zihet dhe lëngu i saj mund të përdoret për një dush ose aplikohet thjesht me kompresa në trup.

Çaji jeshil – Përmban acide organike dhe tanin. Kjo është arsyeja pse ndihmon në luftën kundër djersitjes së tepruar dhe parandalon rritjen e baktereve. Pini çaj jeshil çdo ditë për të marrë një rezultat të mirë.

Categories
Lajme

Dieta 5-ditore me mollë: detoksiko trupin dhe humb disa kile

E vetmja gjë që duhet të merrni në konsideratë është se dieta e mollës është shumë strikte dhe nuk këshillohet të zgjatet shumë. Është menduar të zgjasë 5 ditë dhe ditën e parë mund të ndjeni mungesë energjie. Por ka përfitime nëse e ndiqni në mënyrë dhe kohën e rregullt.

Dita e parë e dietës – Konsiston në konsumin e vetëm të mollës. Është dita ku do të keni pak uri, por dhe ku do të humbni më shumë peshë, rreth 1.5 kg. Por mos u shqetësoni për ushqyesit, pasi mollët janë të pasura me vitamina, minerale dhe fibra. As për mungesë energjie mos u shqetësoni pasi trupi do të shfrytëzojë atë që është i magazinuar dhe kjo është arsyeja pse do të humbni më shumë peshë këtë ditë. Në mëngjes dy mollë, në drekë një mollë dhe në darkë 3 mollë.

Në ditën e dytë – Shtohen perimet për të mos pasur uri. Vaji i ullirit furnizon me yndyra që hidratojnë dhe përmirësojnë cilësinë e qelizave. Për shije shtoni kripë deti. Në mëngjesin e ditës së dytë konsumoni një mollë dhe një gotë qumësht soje. Për drekë një mollë dhe sallatë të përbërë nga dy karrota, një selino e vogël, gjethe mente, kripë dhe piper. Ndërsa në darkë vetëm dy mollë.

Në ditën e tretë të dietës – Trupi do të nisë të marrë proteina të cilësisë së mirë. Mund të shtoni djathtë, vezë apo tofu. Në mëngjes një mollë, dy vezë të rrahura dhe një fetë bukë integrale. Në drekë një mollë dhe sallatë të përbërë nga një kastravec, një domate, gjysmë avokado, gjysmë tasi brokoli të ziera dhe kripë e piper. Në mbrëmje një mollë dhe një sallatë të përbërë nga fileto gjeldeti, dy karota, gjysmë tasi brokoli të ziera dhe kripe e piper.

Dita e katërt – Parashikon konsumimin e karbohidrateve komplekse. Gjatë ditës mund të pini sa çaj të doni, por rekomandohet çaj jeshil apo çaj i zi. Në mëngjes një smoothie molle, dy rrënjë selino, gjysmë panxhari të kuq të vogël, gjysmë gote qumësht soje. Në drekë një mollë dhe supë thjerrëzash dhe një filxhan çaj të zi. Në mbrëmje një mollë dhe supë perimesh, gjysmë patate të zier dhe një filxhan çaj jeshil.

Dita e pestë dhe e fundit – Parashikon lloje të ndryshme ushqimesh. Nëse keni ndjekur këtë dietë metabolizmi juaj do të jetë përshpejtuar pra do të thotë që i shfrytëzon më mirë substancat që përthith. Mund të zëvendësoni patatet klasike me ato të ëmbla apo thjerrëza e fasule.

Në mëngjes një mollë, dy vezë të ziera dhe perime të pjekura. Në drekë një mollë, peshk në furrë, gjysmë patate të zier dhe perime në avull. Në mbrëmje një mollë, pesë thelpinj arra dhe gjysmë gote qumësht bajamesh. Ajo që rekomandohet gjatë kësaj diete është të pini shumë ujë!

Categories
Lajme

Kapsllëku, gjaku, shikimi: Ka plot arsye pse kivin duhet ta përfshini në dietat tuaja

Kivi nuk është zgjedhja jonë e parë kur duam të hamë një frut. Megjithatë, përfitimet që ofron janë aq të shumta dhe të rëndësishme sa ia vlen të bëjmë edhe përpjekje për ta përfshirë në dietën tonë.

Stimulon sistemin imunitar – Kivi është një nga burimet më të pasura të vitaminës C. Vitamina C është thelbësore për forcimin e sistemit imunitar dhe parandalimin e sëmundjeve. Një studim madje zbuloi se kivi mund të rrisë funksionin imunitar dhe të zvogëlojë rrezikun e ftohjes ose gripit.

Rregullon presionin e gjakut – Kivi jo vetëm që mund të forcojë sistemin imunitar, por gjithashtu ndihmon për të ulur presionin e gjakut. Në planin afatgjatë, kjo mund të nënkuptojë gjithashtu një rrezik të reduktuar për kushtet që mund të shkaktohen nga presioni i gjakut, si sulmet në zemër.

Përmirëson përthithjen e hekurit – Ushqimet si thjerrëzat dhe spinaqi janë burime të shkëlqyera hekuri, por me një biodisponibilitet të ulët (veçanërisht spinaqi), që do të thotë se edhe nëse konsumojmë një pjesë të madhe të spinaqit, nuk do të marrim mjaftueshëm hekur. Por nëse pasi kemi ngrënë një kivi, atëherë vitamina C që përmban nuk do të lërë të humbasë hekurin, por përkundrazi do të lehtësojë përthithjen e tij nga organizmi.

Mbron shikimin – Degjenerimi makular është shkaku kryesor i humbjes së shikimit dhe kivi mund të ndihmojë në mbrojtjen e syve. Një studim zbuloi se duke konsumuar tre racione frutash në ditë, degjenerimi makular u reduktua me 36%. Nivelet e larta të zeaksantinës dhe luteinës në kivi duket se kontribuojnë në këtë efekt.

Lufton kapsllëkun dhe detoksifikon trupin – Kivi përmban sasi të konsiderueshme fibrash, të cilat ndihmojnë në luftimin e kapsllëkut dhe largimin e toksinave të zorrëve nga trupi.

Categories
Lajme

Vaji i arganit: Përfitimet e tij unike për flokët, lëkurën dhe thonjtë

Vaji i arganit është një përbërës i rëndësishëm bukurie për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore që reduktojnë inflamacionin dhe irritimin e lëkurës.

Forcimi natyral i flokëve – Mjaftojnë disa pika për të trajtuar flokët e thatë e të dëmtuar, pasi acidet yndyrore që ai përmban “kyçin” lagështinë në gjëndrën e flokëve. Në të njëjtën kohë, hidraton flokët e thatë, duke i dhënë një shkëlqim të jashtëzakonshëm. Acidet yndyrore reduktojnë inflamacionin e shkaktuar nga thatësia në lëkurën e kokës. Gjithashtu lufton rënien e flokëve.

Maskë për flokët – Nëse skalpi juaj është i thatë, provoni një maskë flokësh me vaj argani. Është i pasur me antioksidantë dhe vitamina A, C dhe E, të cilat do të kujdesen për lëkurën tuaj. Maska do të ushqejë dhe hidratojë thellë flokët, duke i bërë të lëmuar.

Përmirësoni zbutësin e flokëve – Nëse flokët tuaj janë të thatë, të brishtë ose të ngatërruar, provoni të shtoni disa pika vaj argani në zbutësin që përdorni. Acidet yndyrore që përmban do t’i japin një teksturë të bukur flokëve tuaj, ndërsa vitaminat do t’i bëjnë ato më të shëndetshme, duke ushqyer flokët.

Trupi – Është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Ushqen, hidraton, ristrukturon dhe parandalon plakjen e parakohshme. Aplikojeni si krem ​​nate në fytyrë, qafë dhe gjoks.

Thonjtë – Kombinoni vajin e arganit me lëng limoni dhe aplikojeni në thonjtë e dëmtuar dhe të thyer. Do t’i rindërtojë dhe do t’i forcojë.

Categories
Lajme

Vijat e qafës ju rrisin në moshë, ja si t’i shmangni shumë thjesht

Edhe pse qafa është një pjesë e ndjeshme e trupit, mund të neglizhojmë kujdesin e saj pa e ditur. Si rezultat, mund të shfaqen rrudha dhe shenja të palosjes. Të kesh linja në qafë është normale në botën tonë moderne, por një veçori e tillë mund t’ju bëjë të dukeni pak më të vjetër. Në këtë rast, ekspertët sugjerojnë disa kura natyrale që mund t’i bëni pikërisht në shtëpi.

-Ekziston një çrregullim i ri i njohur si “qafa e teknologjisë ” Duke kaluar orë të tëra duke parë ekranet e telefonit tonë, mund të përjetojmë dhimbje shpine dhe rrudha në qafë për shkak të kësaj lëvizjeje të përsëritur. Për të shmangur linjat e qafës, rregulloni ekranin e kompjuterit para jush dhe shikoni drejt përpara.

-Ekziston një aplikacion për Android dhe iPhone që ju jep reagime të menjëhershme për qëndrimin tuaj, duke ju ndihmuar të kontrolloni pozicionin e kokës. Në këtë mënyrë, sa herë që merrni njoftime, do të keni mundësinë të luftoni rrudhat edhe më me efikasitet.

-Çdo natë rekomandohet të kryeni të njëjtën rutinë për fytyrën dhe për qafën. Hiqni tualetin nga fytyra, duke përfshirë të gjithë zonën e qafës. Përdorni një pastrues që është i përshtatshëm për llojin tuaj të lëkurës. Aplikoni një hidratues në fytyrën tuaj, duke përfshirë qafën. Kjo procedurë do të rigjenerojë lëkurën dhe do të largojë toksinat nga qafa.

-Mund të eksfolojmë trupin dhe fytyrën, por shpesh harrojmë dekoltenë. Por, kjo pjesë është shumë e ndjeshme dhe kërkon vëmendje për të hequr qafe edhe qelizat e vdekura. Mos e kryeni këtë procedurë në mënyrë agresive, por shumë butësisht, në mënyrë që të mos dëmtoni lëkurën. Bëjeni këtë një ose dy herë në javë.

Categories
Lajme

Konsumo një copë çokollatë të zezë në ditë, mëso efektet që sjell në trup

Ka disa studime që konfirmojnë se sa i rëndësishëm është kontributi i çokollatës së zezë në shëndetin e zemrës dhe trurit. Efekti i tij i dobishëm është për shkak të përmbajtjes së lartë të antioksidantëve, si polifenolet, flavonolet dhe katekinat.

Sipas një analize më të re, një copë çokollatë e zezë në ditë mbron zemrën dhe ndihmon diabetikët të rregullojnë më mirë sheqerin në gjak. Flavanolet e çokollatës përmirësojnë ndjeshëm ndjeshmërinë e trupit ndaj insulinës dhe profilin e lipideve në gjak, duke rritur nivelet e kolesterolit “të mirë” (HDL).

Përfitimi varet nga sasia e flavanoleve të konsumuara. Çokollata e zezë ka më shumë flavanole në krahasim me çokollatën e bardhë ose me qumësht.

Një studim shtesë tregoi gjithashtu se konsumimi i çokollatës lidhet me reduktimin e inflamacionit kronik në trup, i cili është gjithashtu një faktor i rëndësishëm rreziku për sëmundjet kardiovaskulare.