Categories
Këshilla

Përdorni kurën me xhenxhefil për 30 ditë dhe do keni 8 përfitime fantastike!

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën e pluhurit. Xhenxhefili është një nga erëzat më të shëndetshme, falë ushqyesve dhe përbërësve bioaktivë që përmban. Nëse nuk e keni përdorur deri më tani, lexoni këtë artikull të AgroËeb.org dhe zbuloni 8 ndryshimet pozitive që i ndodhin organizmit falë konsumit ditor të xhenxhefilit.

Tretja – Përbërësit e xhenxhefilit zbusin irritimin në sistemin tretës. Ato stimulojnë prodhimin e pështymës dhe lëngjeve biliare dhe lehtësojnë lëvizjen e ushqimeve nëpër sistemin tretës. Konsumi i xhenxhefilit përpara vakteve përshpejton përpunimin e ushqimit në stomak dhe përmirëson tretjen me 50%. Çajin e xhenxhefilit mund ta përgatisni duke zier në një gotë ujë 2-3 cm xhenxhefil në feta.

Të përzierat – Nëse përjetoni të përziera, atëherë konsumoni 1 deri në 2 gramë xhenxhefil në ditë.

Dhimbjet – Konsumi ditor i xhenxhefilit zbut dhimbjet muskulare me 25%.

Sëmundjet e zemrës – Studimet kanë treguar diabetikët që konsumojnë dy gramë xhenxhefil pluhur çdo ditë, shijojnë uljen e nivelit të sheqerit në gjak me 10%. Niveli i lartë i sheqerit në gjak është një faktor madhor rreziku për sëmundjet e zemrës.

Ulja e kolesterolit – Ekspertët thonë se konsumi ditor i të paktën 3 gr xhenxhefil (në formën tuaj të preferuar) mundet të ulë ndjeshëm nivelin e kolesterolit në gjak.

Inflamacioni – Inflamacioni është përgjegjës për një sërë sëmundjesh që i kanosen organizmit. Më e përhapura është osteoartriti që prek kyçet. Ekspertët shprehen se konsumi ditor i ekstraktit të xhenxhefilit zbut dhimbjet dhe nevojën për të marrë medikamente.

Qelizat e dëmshme – Substancat mirëbërëse të xhenxhefilit janë duke u testuar për rolin e tyre në trajtimet tumoriale. Një studim zbuloi se konsumi ditor i 2 gramëve të ekstraktit të xhenxhefilit, pakëson numrin e molekulave nxitëse të inflamacionit në sistemin tretës.

Shëndeti mendor – Plakja është një proçes që mund të përshpejtohet nëpërmjet një sërë faktorësh siç është inflamacioni kronik apo stresi oksidues. Tregojnë se antioksidantët tek xhenxhefili pengojnë reagimet inflamatore të trurit. Konsumi ditor i xhenxhefit përmirëson kujtesën dhe shëndetin e përgjithshëm mendor. Përdoreni xhenxhefilin në gatim ose çaj për 30 ditë për të parë ndryshimin.

Categories
Lajme

Xhenxhefil, mjaltë e kanellë: Kura 100% natyrale për dhimbjet muskulare

Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë. Por në rastin e muskujve dhe gjymtyrëve, dhimbja është aq e mprehtë sa të drobit dhe të heq lirinë e lëvizjes. Dhimbjet muskulare shfaqen në çdo stinë, por gjatë dimrit janë më të shpeshta.

A ka një kurë për dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve? Mjekësia tradicionale favorizon përdorimin e medikamenteve dhe kremrave. Një kurë e tillë zbut dhimbjen dhe inflamacionin dhe rikthen lëvizshmërinë. Përse janë këto përbërës kaq efikasë?

Mjalti është eliksir i shëndetit. Vlerat e tij janë të pamohueshme dhe të larmishme. Ky përbërës largon dhimbjen e kyçeve, muskujve dhe gjymtyrëve bashkë me inflamacionin. Për më tepër, xhinxheroli arrin të parandalojë dëmet që shkaktojnë radikalet e lira. Ai është efikas në zbutjen e lëndimeve të fytit dhe në forcimin e sistemit imunitar.

Kanella është një erëz shumë e fuqishme kundër inflamacionit. Ajo lufton bakteret dhe mbron funksionet e trurit. Kanella është e pasur në minerale si: hekuri, mangani dhe kalciumi. Kjo erëz aromatike rekomandohet nga ekspertët për parandalimin e diabetit dhe uljen e sheqernave në gjak.

Kura me xhinxher, kanellë dhe mjaltë

Përbërësit: 1 lugë gjelle me xhenxhefil të grirë, 1 gotë me ujë, pak kanellë, 2 lugë çaji me mjaltë

Përgatitja: Ziejeni ujin dhe lëreni mënjanë. Shtoni xhenxhefilin dhe kanellën dhe mbulojeni enën me kapak. Pas 10-15 minutash shtoni mjaltin. Ju mund të konsumoni një lugë çaji nga ky lëng dy herë në ditë. Pijeni lëngun për disa ditë deri sa dhimbja të ikë dhe ju të jeni në gjendje të lëvizni lirshëm dhe pa probleme.

Categories
Lajme

Urthi është problem shumë serioz – këto janë ushqimet më efikase

Ruajtja e ekuilibrave në ushqyerje është shumë e rëndësishme në shmangien e shumë problemeve shëndetësore, përfshirë këtu edhe urthi. Gjithçka që hamë ka tendencën të parandalojë probleme të tilla ose të shkaktojë ato në mënyrë të përsëritur.

Çfarë është urthi – Urthi është një çrregullim tretës që prek stomakun dhe ezofagun. Ndjesia e djegies është e dhimbshme dhe e parehatshme. Kjo sëmundje shoqërohet nga simptoma të tjera që përfshijnë fryrjen, të vjellat, të përzierat, lemza, rënie në peshë, kollë e thatë dhe tharje e fytit. Urthi kërkon një disiplinë të fortë në regjimin ushqimor. Disa ushqime e nxisin atë dhe disa të tjera i zbusin simptomat. Ekspertët sugjerojnë konsumin e ushqimeve me nivel të ulët aciditeti të cilët e bëjnë tretjen më të mirë në përgjithësi por edhe shmangin urthin.

Qumështi i bajames – Ndryshe nga llojet e tjerë të qumështit, ai i bajames është një alternativë e shkëlqyer për njerëzit që kanë ndjeshmëri të ulët ndaj laktozës por edhe të atyre që vuajnë nga urthi. Ky qumësht është alkalin, ndaj bën mirë kundër urthit.

Tërshëra – Tërshëra është një alternativë e shkëlqyer për tretjen, sidomos nëse konsumohet në mëngjes. Ajo ka aftësi ngopëse dhe ul ndjeshëm gjasat e urthit.

Kosi – Ushqimet e pasura me antibiotikë siç është kosi, rrisin praninë e baktereve të mira në organizëm. Këto baktere përmirësojnë tretjen dhe zbusin shpeshtësinë e urthit. Ekspertët sugjerojnë konsumin e kosit të bërë në shtëpi.

Xhenxhefili – Xhenxhefili është një nga zhardhokët më të rekomanduar për njerëzit që kanë probleme me tretjen e stomakun. Ai ka aftësi qetësuese dhe lufton inflamacionin duke zbutur ndjeshëm simptomat e urthit.

Lëngu i Aloe Verës – Ekspertët thonë se pirja e lëngut të aloe verës mund të parandalojë urthin dhe të luftojë inflamacionin. Për më tepër, ky lëng ul kolesterolin, nivelin e sheqerit në gjak dhe përmirëson paraqitjen e lëkurës.

Kopra – Kjo barishte e shëndetshme lufton inflamacionin dhe qetëson zorrën e trashë. Kësisoj kopra rekomandohet për njerëzit që vuajnë nga koliti apo problemet me tretjen.

Orizi i bardhë – Produktet me niseshte siç janë: orizi i bardhë, makaronat, patatja dhe buka janë ushqime të mira për shtresën e brendshme të stomakut. Mjafton që të mos i rëndoni me yndyrna ose shtesa të tjera ushqimore acidike që mund të shkaktojnë urth.

Categories
Këshilla Shëndeti

Enët e bllokuara të gjakut – Kura me xhenxhefil, hudhra dhe limon

Enët e bllokuara të gjakut janë një faktor i rëndësishëm ndikues për shumë sëmundje që mund të rrezikojnë shëndetin e zemrës. Bllokimi i tyre rrit tensionin e gjakut, por jo vetëm. Zhbllokimi i tyre është i vështirë por jo i pamundur sidomos me ndryshimet në stilin e jetesës.

Në këtë artikull do të mësoni si të përgatisni një kurë natyrale, e cila ju ndihmon të zhbllokoni enët e gjakut në mënyrë të shëndetshme. Përbërësit e kësaj kure janë: lëngu i limonit, uthulla e mollës, mjalti, xhenxhefili dhe hudhra. Të gjithë këto përbërës janë fantastikë për shëndetin e organizmit dhe zemrës në veçanti. Ato përmirësojnë qarkullimin e gjakut, eliminojnë toksinat dhe mbrojnë zemrën.

Kura natyrale për zhbllokimin e enëve të gjakut
Përbërësit: 1 filxhan çaji me lëng xhenxhefili, 1 filxhan çaji me pure hudhre të shtypur, 1 filxhan çaji me lëng të freskët limoni, 1 filxhan çaji me uthull molle, 2 filxhanë kafeje me mjaltë

Përgatitja e kurës: Të gjithë përbërësit e mësipërm përveç mjaltit duhet t’i hidhni në një tenxhere dhe t’i zieni në temperaturë mesatare për 30 minuta. Gjatë kësaj kohe përbërësit duhen përzier vazhdimisht. Më pas hiqeni tenxheren nga zjarri dhe lëreni të ftohet plotësisht. Kur lëngu të jetë ftohur, shtoni dy filxhanët me mjaltë dhe përziejeni me lugë druri deri sa të shkrihet. Shtoni më shumë mjaltë nëse dëshironi. Më pas lëngun hidheni në shishe të pastra qelqi dhe ruajeni në frigorifer. Ekspertët këshillojnë marrjen e një lugë gjelle me lëng çdo mëngjes, drekë dhe darkë para ushqimit, pra me stomak bosh. Kura mund të ruhet në frigorifer për deri në 2 muaj.

Specat djegës përmbajnë një përbërës të njohur si kapsaicin, i cili rregullon sasinë e kolesterolit tuaj dhe mundësinë e goditjes ose madje edhe të atakut në zemër.

Uji me limon – Konsumi i ujit limon çdo mëngjes është një nga metodat më të mëdha natyrale për të mbrojtur zemrën tuaj nga dëmtimi dhe për të minimizuar sasitë e kolesterolit në gjak. Uji me limon shmang dëmtimin oksidues brenda arterieve tuaja dhe riparon elasticitetin e enëve të gjakut. Të gjitha agrumet janë mirëbërëse për zemrën.

Kanella është një komponent efektiv anti-inflamator që do të kontrollojë nivelet e kolesterolit tuaj.

Farat e linit janë të pasura me fibra, që veprojnë si pastrues në enët e gjakut arterial dhe shumë lehtë i mbajnë enët e gjakut tërësisht të pastra.

Lakra turshi parandalon përparimin e arteriosklerozës si dhe eliminon përbërësit helmues në trup që rrisin mundësinë e problemeve shëndetësore.

Pirja e rregullt e lëngut të shegës zhbllokon arteriet tuaja për shkak të pranisë së lëndëve ushqyese si kaliumi, magneziumi, si dhe seleniumi.

Categories
Receta

Shurupi me limon dhe xhenxhefil, 100% efikas për shkrirjen e dhjamit rreth barkut

Jeni duke luftuar me peshën e tepërt dhe dhjamin e akumuluar rreth belit? Atëherë kjo kurë natyrale, e lehtë për t’u përgatitur, do t’ju ndihmojë të holloni belin dhe humbni kilogramët e tepërt pa shumë mundim. Provoni këtë shurup me limon dhe xhenxhefil për të shkrirë dhjamin.

Përbërësit: 130 gramë rrikë, 4 lugë gjelle mjaltë, 3 limona, 2 lugë gjelle kanellë, 2 cm rrënjë xhenxhefil

Përgatitja: Qëroni dhe ndani rrikën dhe xhenxhefilin në copa të vogla. Më pas i shtrydhni. Pastaj prini limonët dhe i shtoni në përzierje. Shtrydheni mirë përzierjen dhe shtoni 2 lugë çaji kanellë dhe 4 lugë çaji mjaltë. I përzieni mirë dhe e ruani në kavanoz.

Përdorimi: Merrni 1 lugë gjelle nga ky shurup në mëngjes dhe mbrëmje. Pija duhet të konsumohet për të paktën 3 javë me stomakun bosh.

Categories
Këshilla

Mjaltë, kanellë dhe xhenxhefil, përzierja fantastike që ndikon te kanceri

Me këtë pije magjike, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore. Në fakt, mund të jetë aq e fuqishme sa të ndihmoj në trajtimin e çmendurisë e madje edhe kan cerit. Këto të dhëna janë gjetur në shumë studime. Pija ka prejardhjen nga India.

Përbërësit: 1/2 e lugës së gjellës xhenxhefil. 1/2 e lugës së gjellës kanellë. 1/6 e lugës së gjellës shafran të Indisë. 1/2 e filxhanit të çajit qumësht. Pak mjaltë.

Përgatitja – Përzieni të gjithë përbërësit së bashku dhe shtojini 1/2 e një litri ujë të vluar. Qumështi i nxehtë gjithashtu duhet t’i hidhet tani. Menjëherë pas përgatitjes kujdesuni që të konsumoni pijen, duke mos e ndarë në disa pjesë për gjithë ditën.

Categories
Këshilla

Pija perfekte që ndikon te çmenduria dhe kan ceri

Me këtë pije magjike, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore. Në fakt, mund të jetë aq e fuqishme sa të ndihmoj në trajtimin e çmendurisë e madje edhe kan cerit. Këto të dhëna janë gjetur në shumë studime. Pija ka prejardhjen nga India.

Përbërësit: 1/2 e lugës së gjellës xhenxhefil. 1/2 e lugës së gjellës kanellë. 1/6 e lugës së gjellës shafran të Indisë. 1/2 e filxhanit të çajit qumësht. Pak mjaltë.

Përgatitja – Përzieni të gjithë përbërësit së bashku dhe shtojini 1/2 e një litri ujë të vluar. Qumështi i nxehtë gjithashtu duhet t’i hidhet tani. Menjëherë pas përgatitjes kujdesuni që të konsumoni pijen, duke mos e ndarë në disa pjesë për gjithë ditën.

Categories
Këshilla

Çaji jeshil me xhenxhefil, një pije çudibërëse për shëndetin tuaj

Çaji jeshil mund të bëjë mrekulli në shëndetin tuaj. Ai përmban tre përbërës që ju ndihmojnë në humbje të peshës, duke filluar nga teanina, kafeina dhe katecina.

Teanina ndihmon në lirimin e hormoneve që i quajmë kemikate ‘të lumturisë’, si është dopamina. Nëse jeni një person që ha më tepër ushqim kur është emocionalisht i shqetësuar, kjo do t’ju ndihmojë që të rregulloni apetitin tuaj për shkak se sa më i relaksuar që ndiheni aq më pak e ndjeni nevojën për të ngrënë më tepër se që duhet.

Kafeina, në anën tjetër, e rrit energjinë që ju motivon të jeni më aktiv fizikisht. Gjithashtu ndihmon që të keni një metabolizëm të shpejtë.
Katecina është një antioksidant që ngadalëson absorbimin e yndyrave. Përgatitni 1/2 e një luge me xhenxhefil të copëtuar bashkë me 200 ml ujë dhe një lugë të vogël me çaj të gjelbër.

Vendoseni çajin e gjelbër dhe xhenxhefilin në ujin që vlon dhe lëreni aty për të paktën tre minuta. Nëse dëshironi që ta ëmbëlsoni shtoni pak mjaltë në vend të sheqerit. Bëjeni këtë pije pjesë të rutinës suaj ditore, duke pirë të paktën nga një apo dy filxhanë çdo ditë.

Çaj i gjelbër me xhenxhefil – Zvogëlon rrezikun e kan cerit. Zvogëlon nivelin e kolesterolit në gjak dhe kështu minimizon rrez iqet e sul mit në zemër.  Ndihmon në humbjen e peshës, vonon shenjat e plakjes së rrudhave, freskon trupin dhe lëkurën.

Përmban vitaminë C, e cila mbron nga diabeti. Nuk shkakton pagjumësi si çaj i zi. Burimi i energjisë, ndihmon tretjen e ushqimit, redukton gazrat, zbut sistemin nervor.

Categories
Këshilla Shëndeti

Konsumoni xhenxhefil për 30 ditë dhe do keni 8 përfitime për shëndetin!

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën e pluhurit. Xhenxhefili është një nga erëzat më të shëndetshme, falë ushqyesve dhe përbërësve bioaktivë që përmban. Nëse nuk e keni përdorur deri më tani, lexoni këtë artikull dhe zbuloni 8 ndryshimet pozitive që i ndodhin organizmit falë konsumit ditor të xhenxhefilit.

Tretja – Përbërësit e xhenxhefilit zbusin irritimin në sistemin tretës. Ato stimulojnë prodhimin e pështymës dhe lëngjeve biliare dhe lehtësojnë lëvizjen e ushqimeve nëpër sistemin tretës. Konsumi i xhenxhefilit përpara vakteve përshpejton përpunimin e ushqimit në stomak dhe përmirëson tretjen me 50%. Çajin e xhenxhefilit mund ta përgatisni duke zier në një gotë ujë 2-3 cm xhenxhefil në feta.

Të përzierat – Nëse përjetoni të përziera, atëherë konsumoni 1 deri në 2 gramë xhenxhefil në ditë.

Dhimbjet – Konsumi ditor i xhenxhefilit zbut dhimbjet muskulare me 25%.

Sëmundjet e zemrës – Studimet kanë treguar diabetikët që konsumojnë dy gramë xhenxhefil pluhur çdo ditë, shijojnë uljen e nivelit të sheqerit në gjak me 10%. Niveli i lartë i sheqerit në gjak është një faktor madhor rreziku për sëmundjet e zemrës.

Ulja e kolesterolit – Ekspertët thonë se konsumi ditor i të paktën 3 gr xhenxhefil (në formën tuaj të preferuar) mundet të ulë ndjeshëm nivelin e kolesterolit në gjak.

Inflamacioni – Inflamacioni është përgjegjës për një sërë sëmundjesh që i kanosen organizmit. Më e përhapura është osteoartriti që prek kyçet. Ekspertët shprehen se konsumi ditor i ekstraktit të xhenxhefilit zbut dhimbjet dhe nevojën për të marrë medikamente.

Qelizat e dëmshme – Substancat mirëbërëse të xhenxhefilit janë duke u testuar për rolin e tyre në trajtimet tumoriale. Një studim zbuloi se konsumi ditor i 2 gramëve të ekstraktit të xhenxhefilit, pakëson numrin e molekulave nxitëse të inflamacionit në sistemin tretës.

Shëndeti mendor – Plakja është një proçes që mund të përshpejtohet nëpërmjet një sërë faktorësh siç është inflamacioni kronik apo stresi oksidues. Tregojnë se antioksidantët tek xhenxhefili pengojnë reagimet inflamatore të trurit. Konsumi ditor i xhenxhefit përmirëson kujtesën dhe shëndetin e përgjithshëm mendor. Përdoreni xhenxhefilin në gatim ose çaj për 30 ditë për të parë ndryshimin. /AW

Categories
Shëndeti

Kura natyrale që largon plotësisht dhimbjen e gjunjëve

Si çdo pajisje, edhe trupi ynë me kalimin e kohës fillon të dobësohet. Gjunjët sidomos, janë më të prekurit për shkak të presionit të ushtruar ndaj tyre me vite. Dhe më gjegjësisht pjesa ku prekën kockat mes vete.

Këto kocka janë të lidhura me ligament, tendone me njëri tjetrin dhe me muskujt përreth.

Në këtë artikull, ne do t’iu tregojmë një kurë natyrale që do të largojë dhimbjen e gjunjëve dhe do të rregullojë vitalitetin e eshtrave tuaja.

Kjo mrekulli natyrale do të lehtësojë dhimbjen dhe do t’iu ndihmojë të lëvizni lirshëm.

Përbërësit janë këta:

  • 2 lugë gjelle piper i kuq pluhur;
  • 1 gotë uthull molle ose ½ e gotës vaj ulliri ekstra i virgjër, i ngrohur;
  • ½ xhenxhefil, i grirë.

Shtoni xhenxhefilin dhe piperin e kuq pluhur në uthullën e mollës ose vajin e ullirit. Përzini mirë derisa një pastë të formohet.

Aplikojeni pastën në pjesën e afektuar dy herë në ditë dhe lëreni për 20 minuta. Lajeni me ujë të ngrohtë dhe thajeni.

Mbajeni pjesën tjetër në frigorifer. Përzini para se ta aplikoni përsëri.

Përdoreni këtë recetë për dhimbje të gjunjëve dhe kudo që keni dhimbje të nyjeve.