Categories
Këshilla

Cili është ushqimi kryesor, nëse dëshironi të reduktoni yndyrën e barkut

Yndyra e trupit nuk është domosdoshmërisht e keqe. Sipas Shoqatës Amerikane të Zemrës, yndyra e trupit jo vetëm që ndihmon në mbajtjen e trupit tuaj të ngrohtë, por është gjithashtu thelbësore për përthithjen e lëndëve ushqyese dhe prodhimin e hormoneve të rëndësishme. Megjithatë, ekziston një lloj yndyre që është e dëmshme për shëndetin tuaj dhe që është viscerale.

Yndyra viscerale është një lloj yndyre trupore që ruhet në zgavrën e barkut dhe mbështillet rreth organeve të brendshme, mëlçisë, stomakut dhe zorrëve. Edhe pse yndyra viscerale nuk është e dukshme, është lloji i yndyrës që mund të ndikojë negativisht në shëndet, duke rritur presionin e gjakut dhe rrezikun e disa sëmundjeve (p.sh. sëmundjet e zemrës, goditjet në tru, diabeti, rezistencën ndaj insulinës).

Një mënyrë për të reduktuar yndyrën e barkut është të bëni disa rregullime dietike. Dhe një nga ushqimet më të mira që mund të hani është kosi. Hulumtimet kanë treguar se ushqimet e pasura me proteina, kalcium dhe vitaminë D mund të lidhen me më pak yndyrë viscerale. Prandaj, kosi është ushqimi kryesor që duhet të shtoni në dietën tuaj nëse dëshironi të reduktoni yndyrën e barkut.

Categories
Lajme

Yndyra e barkut e ka një zgjidhje, ky fruti në foto i thotë të gjitha

Avokadot kanë një dobi të madhe për shëndetin tuaj, pasi ndihmojnë për të hequr në mënyrë të konsiderueshme yndyrën kokëfortë të barkut.

Në një studim të botuar në The Journal of Nutrition, studiuesit donin të shihnin efektet e avokados te njerëzit që ishin mbipeshë. Në vend që të shikojnë thjesht humbjen e peshës, megjithatë, ata ishin më të interesuar nëse fruti mund të ndikonte në shpërndarjen e yndyrës në trup.

Për ta bërë këtë, ata kryen një eksperiment të kontrolluar ku gjurmuan 105 pjesëmarrës gjatë 12 javëve. Subjektet hëngrën normalisht, përveç një grupi që konsumuan një vakt ditor nga studiuesit që përmbante një avokado në të, ndërsa grupi i dytë mori të njëjtin vakt por pa avokado.

Deri në fund të periudhës tre mujore, studiuesit zbuluan se gratë që hëngrën një avokado çdo ditë panë një sasi të reduktuar të yndyrës të barkut, një lloj yndyre në bark që mund të çojë në probleme më serioze shëndetësore sesa yndyra që grumbullohet në pjesë të tjera të trup.

Yndyra e barkut mund të rrisë rrezikun e sëmundjeve të zemrës, diabetit të tipit 2, goditjes në tru, Alzheimer, kancerit të gjirit dhe disa probleme të tjera kërcënuese për jetën nëse nuk trajtohen.

Categories
Shëndeti

Pini këtë lëng me vetëm dy përbërës për t’i thënë lamtumirë yndyrës e sheqerit të lartë në gjak

A keni marrë ndonjëherë rezultate të testeve të gjakut dhe jeni ndjerë të humbur me shifrat e pakuptueshme. Skenari tenton të përkeqësohet edhe më shumë kur këto shifra nuk janë brenda intervalit të dëshiruar, apo jo?

Nëse keni bërë ndonjëherë teste rutinore të gjakut, mund të keni vërejtur se ka disa shënues që mjekët përdorin për të marrë një pasqyrë më të detajuar të shëndetit tuaj.

Disa shembuj të markave shumë të zakonshme në këto teste janë kolesteroli i përgjithshëm, trigliceridet, glukoza e gjakut dhe ureja.

Ka shumë arsye që mund të çoj në numër të ngritur për shënuesit e përmendur më lart, por për çfarëdo arsye, rekomandohet që të kërkoni një mënyrë për t’i sjellë ato brenda intervalit normal.

Në këtë artikull ne do t’ju mësojmë një recetë shumë të lehtë për të bërë, që nëse konsumohet rregullisht, mund të ndihmojë në stabilizimin e niveleve të ureas, kolesterolit, glykozës, lipideve dhe triglycerides. Ajo merr vetëm dy përbërës: ujë dhe kungull.

Përveç të qenit i pasur me fibra, kungulli ka komponentët që ndihmojnë në eliminimin e kolesterolit të keq nga arteriet tona, gjë që kontribuon në parandalimin e sëmundjeve të zemrës.

Kungulli më i rekomanduar është varieteti i njohur si kungulli i qafës, i cili është më i përshtatshmi për ëmbëlsirat.

Rekomandohet të kryeni këtë trajtim për 30 ditë. Për këtë arsye, sigurohuni që blini kungull të freskët çdo 2 ose 3 ditë. Sipas autorit të kësaj recete, kungulli nuk bën të qëndroj në frigorifer. Sepse temperaturat e ulëta ndryshojnë substancat që gjenden në lëvozhgë, gjë që mund të pakësojë efektivitetin e trajtimit.

Ja si ta përgatitni:

Merr 100 gramë lëvozhga kungulli dhe hidhi ujë me temperaturë dhome. Mos e vendosni në ujë të tepërt, por aq sa i mjafton blenderit për ti përpunuar. Mixoni përbërësit mirë derisa të kthehet në një pastë. Mos e tendosni lëngun dhe pini menjëherë. Pini këtë përzierje në mëngjes, në stomak bosh.

Categories
Shëndeti

Një plan efektiv 10-ditor për të zhdukur yndyrat nga trupi

Keni nisur një rrugëtim për heqjen e kileve të tepërta nga trupi? Provni këtë plan efektiv 10-ditor për të përparuar më shumë me qëllimet tuaja.

Nxirrni yndyrat jashtë

Një kombinim i ujit me përbërës të tjerë është provuar se largon yndyrat nga trupi juaj. Bëhet fjalë për një përzierje freskuese, të lehtë dhe me shije të shkëlqyer.

Përmban një përzierje të grejpfrut (vitaminë C), mandarinë (stabilizon sheqerin në gjak dhe rrit ndjeshmërinë ndaj insulinës), kastravec(vepron si diuretik natyral) dhe mente(nxit tretjen).

Përgatisni një kanë në mëngjes dhe pijeni gjatë ditës. Sigurohuni të pini 8 gota në ditë për 10 ditë rresht nga kjo përbërje. Do t’ju mbajë të hidratuar dhe plot energji.

Zgjidhni karbohidratet e gjelbërta në vend të atyre kafe

Karbohidratet kafe janë të shëndetshme, por që të humbni më shpejt yndyrat, sigurojini ato nga perimet jeshile për 10 ditë rresht.

Provoni brokoli, spinaq, mashurka, kunguj dhe sallatë jeshile pasi janë plot me fibra dhe vitamina.

Shoqërojini proteinat me erëza

Shtojuni erëza pjatave tuaja të preferuara me proteina për të përshpejtuar procesin e djegies së dhjamit. Për të bërë një përzgjedhje të duhur të erëzave, mund t’u shtoni këto më poshtë pjatave tuaja:

Piper i kuq djegës, shafran Indie, fara sinapi

Udhëzime:

Merrni dy lugë nga secila erëz dhe përziejini. Marinoni llojet mishit me to. Përveçse do t’u shtojnë aromënt, këto erëza do të rrisin edhe normën e metabolizmit. Bëjeni këtë për 10 ditë.

Mesvakte të vogla

Provoni të krijoni kokoshka prej lulelakre, pra lulelakër e pjekur në copa të vogla. Lulelakra mbështet pastrimin e mëlçisë dhe nxit humbjen e peshës. Për të përgatitur kokoshka prej lulelakre ju duhen:

  • 2 koka lulelakre
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 lugë gjelle fara kërpi
  • Piper

Copëtojeni lulelakrën në madhësinë e kokoshkave. Spërkatini me piper, fara kërpi dhe vaj ulliri për shije. Piqini në furrë për 15-20 minuta në 220 gradë Celsius.