Categories
Këshilla

Anila Kalleshi: Ja çfarë duhet konsumuar për një zorrë të shëndetshme dhe pa toksina

Dietologia e njohur Anila Kalleshi ka qenë në një lidhje direkte me emisionin e mëngjesit “Ditë e Re” në TV Ora. Ajo ka folur për dietat që duhet të mbajmë këtë periudhë, si të forcojmë imunitetin tonë dhe disa këshilla të përgjithshme që të gjithë duhet t’i dinë.

Arjon Muça: Si ta përforcojmë sistemin imunitar përmes ushqimeve që hanë? Anila Kalleshi: Për sistemin imunitar, duhet të kemi parasysh se zorrët janë burimi i rezervuarë toksik i të gjithë toksinave dhe helmeve që mblidhen zakonisht. Gjëja më e mirë është një zorrë e shëndetshme, një sistem tretës i shëndetshëm, ku probiotikët si kiefiri, kosi dhe turshitë janë burim i shkëlqyer i këtyre probiotikëve.

“Pra na ndihmojnë të kemi florë bakteriale të shëndetshme, pra baktere të mira në organizëm që na ndihmojnë për të pasur një sistem tretës shumë të mirë për të mos akumuluar dhjamë dhe shëndet të tepërt.

“Njerëzit që kanë pasur më shumë probleme nga COVID-19 kanë qenë ata që kanë pasur një sistem imunitar të dobët dhe sëmundje kronike.

Vitamina C është një element bazë ndoshta për të sëmurët kronikë por gjithashtu edhe për sistemin tonë imunitar. Kështu që 2 kokrra fruta në ditë janë të mjaftueshme për të marrë sasinë e duhur për sistemin tonë imunitar.”, – tha Anila.

Categories
Lajme

Sot kam një argument të fortë pse duhet të heqësh dorë nga pijet me sheqer

Të rriturit që pinë pije me sheqer mund të jenë në një rrezik në rritje të zhvillimit të kancerit të zorrës së trashë. Studimi i cili përfshiu 116,500 infermiere femra nga 1991 në 2015 zbuloi se krahasuar me gratë që pinin më pak se një kanace në javë me pije të ëmbëlsuara me sheqer, ato që pinin dy ose më shumë në ditë kishin mbi dyfish rrezikun e zhvillimit kan.ceri kolorektal i shfaqjes së hershme.

Shoqata Amerikane e Kancerit ka identifikuar disa faktorë të stilit të jetës të konsideruar si faktorë rreziku për kancerin kolorektal, duke përfshirë përdorimin e alkoolit, mbipesha, të mos qenit aktiv, pirja e duhanit dhe madje edhe lloje të caktuara të dietave, duke përfshirë ato me shumë mish të kuq dhe mish të përpunuar.

Sidoqoftë, ka disa faktorë të tjerë që nuk mund të kontrollohen siç janë plakja, historia personale e polipeve kolorektale ose kanceri kolorektal, historia personale e sëmundjes inflamatore të zorrëve, disa sindroma të trashëguara dhe historia familjare. Diabeti tip 2 është shoqëruar gjithashtu me një rrezik në rritje të kancerit kolorektal.

Në studimin e ri, ekipi hulumtues, nga Shkolla e Mjekësisë e Universitetit të Ëashington. Në moshat 13 deri 18 vjeç, secila shërbim ishte i lidhur me një rrezik 32% të rritur të zhvillimit përfundimisht të kancerit kolorektal para moshës 50 vjeç.

Categories
Dieta

Dieta perfekte që ju ndihmon të humbisni kg dhe ndihmon stomakun dhe tretjen

Në organizmin e gjithsecilit jetojnë me miliona baktere të cilat ndahen në dy grupe të mëdha. Ato të mirat dhe të këqijat, për të cilat me siguri keni dëgjuar të flitet shpesh. Këto baktere luajnë një rol kyç dhe shumë të rëndësishëm në sistemin tretës.

Quhen flora e stomakut dhe ndihmojnë metabolizmin të tresë ushqimin në mënyrën e duhur, gjithashtu mbrojnë sistemin tretës. Ushqimi njihet si një nga ndikuesit më të mëdhenj të organizmit, e po këtë rol e ka edhe në shëndetin e të gjithë sistemit tretës. Disa ushqime mund të ndikojnë shumë negativisht tek shëndeti i stomakut dhe disa të tjera mirë.

Si ndikon ushqimi – Siç thamë edhe më lart, ushqimi është një nga faktorët kryesorë që ndikojnë organizmin. Në studimin më të fundit nga UEG 2019 merret në shqyrtim pikërisht lidhja mes ushqimit dhe metabolizmit.

Në studimin ku morën pjesë rreth 1400 persona, u gjet një mënyrë e caktuar të ngrëni e cila favorizon shëndetin e stomakut. Ekspertët rekomandojnë dietën Mesdhetare si një nga mënyrat më të mira për ta bërë këtë.

Me këtë dietë do të arrini të ndihmoni sistemin tretës të funksionojë mirë, por edhe të gjithë organizmin.
Çfarë është dieta Mesdhetare – Dieta Mesdhetare është një mënyrë të jetuari përveçse një mënyrë të ngrëni. Quhet kështu pasi është karakteristikë e vendeve të Mesdheut dhe përmban ushqime të cilat prodhohen më së miri në këto vende. Baza e kësaj diete janë frutat, perimet, bishtajorët, arrorët, peshku dhe bulmeti.

Ekspertët këshillojnë të vendosni të parin konsumimin e shumë perimeve dhe frutave të stinës. Gjithashtu drithërat, arrorët ndihmojnë në formimin e baktereve të mira e inflamatore për organizmin. Regjimi ushqimor i bazuar në këtë dietë ndihmon organizmin të qëndrojë i pasur në vitamina e minerale të nevojshme.