Tani është gati e konfirmuar, Agnelli sfidon Maldinin në merkato

Koha leximit:1 Minute, 34 Second

Jemi vetëm në mars, por për Milanin, dhe jo vetëm, tashmë është koha për të rifilluar diskutimet në merkato në funksion të sezonit të ardhshëm.

Djalli kishte filluar të punonte për këtë në janar dhe tani është koha për të arritur gjera reale dhe negociata qe mund te mbyllen me sukses.

Maldini dhe Massara kanë hedhur tashmë hapa të rëndësishëm në mbrojtje, me ardhjen e Sven Botman që tashmë është konfirmuar nga ekspertë të ndryshëm.

Megjithatë, klubi kuqezi është thirrur të operojë shumë edhe në të tjerët, si në mesfushë, për të zëvendësuar Kessie që largohet.

Objektivi i parë tashmë është mjaft i njohur dhe luan në të njëjtin ekip me Botman. Po flasim për Renato Sanches. Kuqezinjtë shpresojnë t’i marrin të dy nga klubi francez dhe ndoshta të kenë një ulje çmimi për “paketën”

Bisedimet kanë nisur tashmë, por ndryshe nga mbrojtësi, negociatat janë ende prapa këtu dhe do të duhet një përpjekje e mëtejshme për drejtimin e Djallit, i cili ndër të tjera ka një tjetër problem.

Ka vërtet konkurrencë të madhe për lojtarin, kontrata e te cilit do të skadojë në vitin 2023, siç zbulohet nga Gianluca di Marzio.

Eksperti i merkatos foli për Sky Sport këtë pasdite dhe bëri një bilanc për të ardhmen e mesfushorit: “Milan u përpoq të afronte Renato Sanches në janar, ai do të provojë përsëri në javët e ardhshme”.

Muajt ​​e fundit ishte shpjeguar se arsyet pse operacioni kishte ngecur lidheshin me kërkesat e larta te rroges nga ana e portugezit.

Më pas Di Marzio për interesimin e Juventusit shtoi: “Po, eshte futur edhe Juventus për Renato Sanches, sepse ata kërkojnë një lojtar me ato karakteristika për të rritur rendin dhe fizikun në mesin e fushës.

Do të jetë një ndeshje e shkëlqyer mes Milanit dhe Juventusit”. Avantazhi i Milanit qëndron në marrëdhëniet e mira me agjentin portugez, Jorge Mendes, njëherazi agjent i Rafa Leaos!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %