Theo beson te finalja e Kupës por i shkul veshin sulmit! Florenzi i sinqertë para duelit me Napolin: “Kam frikë sepse…”

Koha leximit:1 Minute, 24 Second

Theo Hernandez foli për Mediaset në fund të ndeshjes Milan-Inter të Kupës së Italisë, e mbyllur pa gola. Ndeshje e madhe e francezit, qe anuloi totalisht krahun e djathte te Interit dhe madje iu afrua golit.

Për ndeshjen: “Kemi zhvilluar një ndeshje të mirë, e dinim që ishte e vështirë. Tani kemi një sfidë tjetër për të fituar dhe për të shkuar në finale”.

Për Kupën e Italisë: “Ne po japim gjithçka duke punuar ditë pas dite, po kalojmë një sezon të jashtëzakonshëm. Tani duhet të vazhdojmë dhe të fitojmë”.

Për shanset: “Kemi pasur shumë raste, nëse nuk shënojmë nuk mund të fitojmë. Por ne luajtëm një ndeshje të mirë”.

Ede Alessandro Florenzi, mbrojtësi i Milanit, u intervistua nga Sky Sport në fund të ndeshjes kundër Interit: “Niveli i rritjes është i rëndësishëm në krahasim me dy ndeshjet e fundit.

Keqardhja është për pjesën e parë, në të dytën ka pasur a një lojë më te ekuilibruar. Duhet të fillojmë nga performanca e sonte dhe ta sjellim atë në Napoli. Duhet të jemi të guximshëm dhe të kemi besim.

Unë duhet të jap gjithmonë atë që kam dhe gjithmonë të përpiqem ta vë trajnerin në vështirësi. Të gjithë përpiqemi të rreshtohemi te i njëjti drejtim.

Napoli? frikë nga loja e tyre, gjurmët që i ka lënë skuadrës Spalletti. Në një ekip të fortë mendoj se është e drejtë të kemi një rivalitet të shëndoshë.

Kombëtarja? Thjesht duhet të gjej më shumë vazhdimësi, gjithashtu të vendos Mancinin në vështirësi. Ka disa lojëra në të cilat ju nxiteni, ndërsa në të tjera jo.

Por është gjithashtu një ceshtje taktike. Dikujt si Leao, Saelemaekers dhe Messias i nevojotet hapësirë ​​për të qenë ndikues”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %