Tonali dhe intervista për “4-3-3” | Zbulon lojtarin e preferuar, më të fortin e Milanit dhe golin më të bukur

Koha leximit:1 Minute, 6 Second

Sandro Tonali, mesfushori i Milanit, ishte sot protagonist i faqes se famshme “4-3-3”, ku ka marre pjese ne rubriken “60 sekonda”.

Mesfushori kuqezi qe kete sezon ka bere hapin cilesor dhe eshte bere teper i rendesishem per skemat e Piolit, ka dhene disa pergjigje sipas pyetjeve te shpejta…

Ai e ka nisur nga futbollisti i preferuar. Ne fakt, i pyetur se cili ishte, futbollisti italian ka thene Luka Modric. Kroati i Real Madrid shihet si shembulli per Tonalin, duke luajtur gati ne dy pozicione te ngjashme.

Futbollisti me i mire i Milanit? “Rafa Leao!” Tonali nuk ka dyshime dhe portugezi sipas tij por jo vetem eshte ai lojtar qe ben diferencen te kuqezinjte, sidomos kete sezon.

INTERVISTA E TONALIT

Tonali flet edhe per golin me te bukur dhe sigurisht qe nuk mund te mos ishte ai ndaj Cagliarit, ne javen e pare te kampionatit, me goditje denimi direkte.

Shoqerine nuk e harron dhe kur e pyesin se cili eshte shoku me i mire, ai permend Ernesto Torregrossa, qe kane luajtur bashke te Brescia.

Se fundi, ekipi i preferuar eshte ai ku edhe luan sot, pra Milani, ndersa per pushime, mesfushori i talentuar kuqezi zgjedh padiskutim “Detin e Sardenjes”. Ne fund, pyetja mbi skemen e preferuar merr pergjigje “sulmuese”: “Natyrisht 4-3-3″… Si faqja qe e ka intervistuar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %