U pretendua se kishte lindur burrë, gruaja e presidentit francez çon çështjen në gjykatë

Koha leximit:39 Second

Së fundmi bëhet me dije se gruaja e presidentit francez, Emmanuel Brigitte Macron këtë të premte ka ngritur një padi kundër dy grave.

Ato shpërndanë dezinformata në internet se Zonja e Parë ka lindur si burrë, pastaj është bërë grua.

Mediat vendase bëjnë me dije se seanca e parë në këtë procedurë është caktuar për 15 qershor.

Dy gra, njëra duke u paraqitur si profete dhe tjetra si gazetare e pavarur, raportuan se Brigitte Macron ishte një person tra*gjinor.

Padisë i janë bashkuar edhe vëllai dhe tre fëmijët e Zonjës së Parë, dhe bëhet fjalë për shkeljen e privatësisë dhe keqpërdorimin e fotografive.

Ndërkohë në rrjetet sociale prej disa muajsh po dalin informacione sipas të cilave Brigitte Macron, me mbiemrin e vajzërisë Tronje, ka lindur si burrë dhe quhej Jean-Michel./abcnews

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %