Vendimi i Abramovich, asist për merkaton e Milanit. Por Vitiello i Milannews zbulon: “Këto ditë drejtuesve iu ofrua ky emër”

Koha leximit:2 Minute, 47 Second

Edhe pse kanë mbetur katër muaj deri ne hapjen e merkatos së transferimeve, Milani tashmë po ecën përpara me punën.

Menaxherët Paolo Maldini dhe Frederic Massara jetojnë ditë plot tension: ata përpiqen të nisin negociata të rëndësishme tashmë në këtë fazë të sezonit, në mënyrë që të jenë gati, sa më shpejt që të jetë e mundur të zyrtarizohen nënshkrimet e reja!

Do të ketë shumë për të bërë dhe, për këtë arsye, klubi kuqezi është vigjilent dhe i vëmendshëm ndaj gjithçkaje që ofron skena e futbollit italian dhe ndërkombëtar.

Alessio Romagnoli dhe Franck Kessié do të largohen gati me siguri në një transferim të lirë dhe merkato kuqezi do të hapet pikërisht me zëvendësimin e tyre.

Ideja e kuqezinjve është të marrin si Sven Botman ashtu edhe Renato Sanches nga Lille: mbrojtësi holandez tashmë është shumë afër; për mesfushorin portugez do të ketë pak më shumë punë për t’u arritur…

Sidoqoftë, objektivat e mëdhenj të sezonit të transferimit të 2022 do të jenë një sulmues i djathtë dhe një qendërsulmues me një emër të rëndësishëm dhe gati për Champions League…

Sigurisht që ka mundësi që si ‘lëvizje’ e parë në merkato, Milani të rinovojë kontratën me Zlatan Ibrahimovic. Megjithatë, suedezi duhet të jetë i kënaqur me një sezon të fundit të karrierës së tij si ‘aktor mbështetës’ dhe jo si yll i parë.

Duke nënshkruar shifra më të ulëta dhe duke lejuar kështu kuqezinjtë të fusin një tjetër sulmues të parë të fortë në ekipin e tyre. Një qendërsulmues që do të luajë për vendin me Olivier Giroud, i cili do të konfirmohet. Marko Lazetic duket i destinuar për një sezon në formë huazimi.

Milani për merkaton e verës është në kërkim të një qendërsulmuesi me karakteristika të ngjashme me ato të Ibrës. Një numër 9 që ka fizik, përmasa, por që ndoshta është i talentuar edhe me teknikë të shkëlqyer dhe këmbë të edukuara…

Në Itali, profili ideal do të ishte ai i Gianluca Scamaça të Sassuolos. i cili, megjithatë, sipas informacioneve, tashmë është praktikisht një lojtar i Interit.

Kjo është arsyeja pse Djalli, në të njëjtën kohë, ndjek elementë si Aleksander Isak (Real Sociedad), por nuk përbuz as qendërsulmuesit me karakteristika ndryshe si Jonathan David (Lille).

Kjo është arsyeja pse nuk do të ishte çudi nëse Milani do të përfitonte nga mundësia e tregut të transferimeve të ofruara nga lajmet në ditët e fundit.

Roman Abramovic, në fakt, ka nxjerrë në shitje Chelsean dhe më shumë se disa lojtarë të fortë të ‘Bluve’, për këtë arsye, do të kërkonin një tjetër strehim.

Një prej tyre është Timo Werner, i lindur në 1996, qendërsulmues i kombëtares gjermane, i cili në Londër tashmë luan pak dhe i decentralizuar dhe që tani mund të kërkonte realisht shitjen.

Milani e ndoqi atë tashmë në kohën kur ai luante në RB Leipzig. ‘Blutë’, duke pasur parasysh marrëdhëniet e shkëlqyera me Djallin, mund të hapen edhe për shitjen e Werner me formula të favorshme, si ajo e një kredie të rëndë me të drejtë shpengimi. I paguar mbi 50 milionë euro, sot nuk vlen më shumë se 30-35.

Por, duke folur në kanalin e tij në YouTube, Antonio Vitiello i Milanneës foli për Divock Origi: drejtuesve kuqezi iu propozua keto dite Origi. Kontrata e sulmuesit belg skadon më 30 qershor 2022. Profili i Origit nuk i ka ngrohur shumë drejtuesit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %