VIDEO | Dalin pamjet e reja, Lautaro u fut me qëllim ndaj Maignan?

Koha leximit:54 Second

Mino Taveri, i cili foli për Mediaset në fundin e Milan-Inter, komentoi ndërhyrjen e rrezikshme të Lautaro Martinez me këmbën çekan në parakrahun e Maignan:

“Për mua është e kuqe gjithë jetën, Lautaro duhet të përpiqet të kërcejë portierin. Ajo që më befason është ndërhyrja me taka ngritur dhe jo  për të tentuar t’i largoje topin nga duart Maignan.

Jam edhe me i tronditur që Lautaro përballë te verdhës u befasua nga kartoni”. Episodi ishte i dyshimte dhe e verdha sipas shume duhet te kthehej e kuqe.

Motivi lidhet edhe me nje tjeter video. Lautaro sheh qarte se topi ka ikur nga kontrolli i tij dhe hap takat ne drejtim te kycit te portierit kuqezi.

Maignan eshte me fat sepse me kete nderhyrje rrezikon te mbyllesh edhe karrieren. Habi e madhe qe VAR as nuk e therret Marianin ta shohe episodin per te vleresuar me mire!

Kujtojme qe Maignan me kycin pati probleme dhe e operoi ndaj eshte kthyer pas frikes se madhe. Portieri kuqezi ka fituar zemrat e tifozeve me super paraqitjet e tij.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %