VIDEO: Fyerje dhe pështyma, pritja e Napolit ishte e turpshme! Ibra më i shënjestruari

Koha leximit:1 Minute, 30 Second

Pak më parë, faqja zyrtare e Serie A League publikoi vendimet e gjyqtarit sportiv pas javes së fundit të kampionatit, e cila ishte ajo me numer 28.

Milani luajti ndeshjen e fundit në Napoli. Një ndeshje e fituar, por gjithmonë shumë e tensionuar dhe emocionuese, siç dëshmohet nga mirëpritja nga turma vendase…

Nuk është rastësi që gjyqtari ndëshkoi sot Napoli Calcio për qëndrimin e papërgjegjshëm dhe të shqetësuar të disa prej tifozëve të tyre. 8 mijë euro gjobë si për hedhjen e disa sendeve në fushën e lojës, por mbi të gjitha për disa kore raciste ndaj Zlatan Ibrahimovic.

Në fundin e ndeshjes Ibra u vu në shënjestër të tifozerise vendase mes fyerjeve te zakonshme “cigan”, thirrje qe nuk iu shpëtuan gjyqtarëve dhe delegatëve të Ligës në fushë.

Por, tensioni ishte i madh edhe jashte stadiumi. Ne fakt, videot deshmojne se autobusi kuqezi mori peshtyma dhe fyerje duke iu drejtuar stadiumit dhe shumica e tifozeve te Napolit regjistronin skenen dhe madje ishin moshe adoleshentesh…

Autobusi kuqezi pritet me fyerje

Një gjobë edhe për Milanin. Klubi i kuqezinjve do të duhet të paguajë dy mijë euro për fajin e disa tifozëve, të cilët mbrëmjen e së dielës në ‘Maradona’ hodhën një flamur brenda kabinës së lojës.

Mbrojtësi i krahut Theo Hernandez u skualifikua për një raund. Sherri me Osimhen në pjesën e dytë pati si ndeshkim te verdhen e Orsatos.

Ai do ta humbase ndeshjen Milan-Empoli të shtunën e ardhshme. Për Theo ky është kartoni i pestë i verdhë i sezonit!

Asnjë skualifikim apo gjobë për Empolin, kundërshtarin e radhës të kuqezinjve në ligë. Skuadra e Aurelio Andreazzolit do të mund të paraqitet në San Siro pa te skualifikuar, përveç të lënduarve Haas dhe Marchizza. Të dy nuk do të kthehen para fundit të sezonit për shkak të ndalesave përkatëse në gju.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %