VIDEO: Kavilja e Giroud pas ndërhyrjes së Koulibaly, francezi shtrëngoi dhëmbët dhe realizoi

Koha leximit:1 Minute, 9 Second

Stefano Pioli u detyrua të bënte një zëvendësim të detyruar për të zëvendësuar Olivier Giroud. Autori i golit të fitores ne “Maradona Stadium” është dashur të largohet nga fusha për shkak të një problemi në kyçin e këmbës së djathtë.

Në minutën e 68-të përfundoi loja e francezit, i cili ishte rrëzuar përtokë dhe kishte bërë shenjën e zëvendësimit. Në vend të tij, trajneri i kuqezinjve hodhi Ante Rebic dhe fillimisht jo Ibrahimovic (padyshim i sapokthyer dhe jo ende ne formen me te mire)

Por, Giroud po shtrengonte dhembet dhe madje ne nje moment u pa dhe se po bente me shenje se nuk mund te vazhdonte me. E gjitha pas nje nderhyrje te ashper te Koulibaly ne pjesen e pare.

Kavilja e Giroud me gjak

Mbrojtesi i Napolit u ndeshkua me karton te verdhe dhe ne fakt e pati te veshtire me pas qe te bente ndeshje niveli pasi i druhej te verdhes se dyte. Giroud po priste pasimin dhe u godit ne kavilje nga Koulibaly.

Nuk është e mundur të përcaktohet tani problemi qe ka Giroud: priten përditësime ne vazhdim. Per Giroud ishte goli i pare larg San Siro-s ne Serie A pasi deri tani kishte shenuar 7 te tilla ne fushen e Milanit.

Nderkohe, ky gol ka vleren e 3 pikeve dhe njehere ndaj nje rivali direkt, pasi permbysi Interin ne derbi me dy golat e tij.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %