Video: Magji, spektakël, Messi shqiptar, Armando Broja realizon golin e vitit

Koha leximit:40 Second

Një emër, një lojtar, Armando Broja! Padyshim futbollisti më i talentuar që ka patur skuadra jone kombëtare.

Sulmuesi i Shqipërisë ka treguar sërish vlerat e tij dhe talentin e madh në ndeshjen e Southempton duke realizuar një supergol.

Sulmuesi ynë e nisi nga stoli ndeshjen kundër West Ham në Fa Cup, por la gjurmën e tij në fitoren 3-1 të vendasve.

Ai realizoi një supergol në minutën e 90’+5′ si të ishte Leo Messi. Broja mori një top jashtëzone, dribloi 4 kundërshtarë dhe e çoi në rrjetë.

20-vjeçari vulosi kualifikimin dhe fitoren e skuadrës së tij ndaj “Çekiçëve” me rezultatin 3-1.

Broja është në pronësi të Chelseas, por është i huazuar te Southampton. Blutë e Londrës nuk kanë pranuar ta shesin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %