VIDEO: Tifozi i Napolit infiltrohet në Milanello dhe provokon Piolin, përgjigjia e trajnerit është epike. Shpërndahet në Tik Tok

Koha leximit:1 Minute, 42 Second

Edhe pse ndeshja luhet te dielen, klima eshte ndezur qe tani, në pritje të Napoli-Milani. Supersfida për kreun e renditjes në Serie A, e cila do të zhvillohet të dielën në mbrëmje në Maradona mes dy të parëve të klasës, ka nisur te ndihet qe tani…

Nga ana tjetër, luhet per shume, jo thjesht per 3 piket. Aq sa ne rast te fitores se njeres apo tjetres, mund te kete pasoja ne vazhdimesi sa i perket moralit.

Mos harrojme qe humbja ne derbi futi Interin ne krize dhe depresion dhe skuadra e Inzaghit ende nuk po e merr vetne ashtu si duhet. Nderkohe, Napoli gjithashtu eshte euforik…

Nderkohe, ka edhe nje prapaskene tre bukur qe eshte duke bere “namin” ne Tik Tok. Gjithcka mes Stefano Piolit dhe një fansi te Napolit qe ka shkuar ne Milanello dhe ka xhiruar videon…

Trajneri i kuqezinjve u ndalua në hyrje të Milanello nga një grup tifozësh të cilët nxituan të karikonin skuadrën në funksion të ndeshjes shumë të rëndësishme direkte. Mes tyre edhe një tifoz i fshehur blu, i cili në këtë mënyrë thumboi Piolin dhe përjetësoi reagimin e tij…

“Mister, do e pershendesni vellain tim” Pergjigjia e Piolit ishte “çfarë duhet t’i them?!” Aty ka ardhur edhe provokimi: “Qe te dielen do humbisni”… Pioli ka shtangur, pastaj me humor ia ka kthyer “po shko mbushu…” mes te qeshurave te personave qe ishin aty, teksa tifozi ka vazhduar “Milani do kthehet nga Napoli me 3 pike me pak…”

Milani u stërvit mëngjesin e sotëm në kuadër të ndeshjes kundër Napolit. me nisje në orën 20.45. Siç ndodh shpesh, në seancë ishin të pranishëm edhe Paolo Maldini dhe Frederic Massara.

Kurioziteti ishte mbi të gjitha për Zlatan Ibrahimovic: nuk ka asnjë lajm të mirë për suedezin, edhe nëse mbetet një derë e hapur për thirrjen e tij.

Nesër konferenca për shtyp e Piolit në orën 14.30. Teksa pret të shpërbëjë dyshimet, trajneri kuqezi shfrytëzon rastin për të qeshur sa më mirë në shoqërinë e tifozëve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %