Zelenesky fton Putinin: Nuk të kafshoj, hajde takohemi por jo 30 metra larg

Koha leximit:43 Second

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka mbajtur një konferencë për shtyp në ditën e tetë të ofensives ruse ne shtetin ukrainas.

I pari i shtetit ukrainas tha se bisedimet e drejtpërdrejta me presidentin rus, Vladimir Putin janë “e vetmja mënyrë për të ndaluar këtë ”.

“Unë nuk kafshoj, nga çfarë keni frikë?”, Zelensky iu drejtua Putinit, raporton skynews duke e ftuar hapur per tu ulur e biseduar.

Ai tha se do të ishte e arsyeshme të kishte bisedime, duke shtuar se “Çdo fjalë është më e rëndësishme se të shtënat”, duke iu refuar situates ne Ukraine.

Ne nuk po nderhyjme ne Rusi dhe nuk planifikojmë te nisemi drejt Rusise. Çfarë dëshironi nga ne? Lëreni tokën tonë”, tha ai.

“Uluni me mua. Vetëm, jo 30 metra larg si me presidentin francez [Emmanuel Macron]”, shtoi ai, duke iu referuar bisedimeve në tryezë të gjatë muajin e kaluar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %